Vážené a milé kolegyně,

předem e-mailu Vás srdečně zdravím. V roce 2021 se muselo s ohledem na pandemickou situaci mnoho akcí zrušit či odložit.  Pevně však věříme, že se nám letos podaří vše zrealizovat. V první řadě mi dovolte se ohlédnout za loňským rokem, kdy navzdory měnícím se opatřením proběhla tradiční podzimní konference na téma Aktuální trendy v odškodňování újmy, na které jste měly možnost se zúčastnit čtyř odborných seminářů s kapacitami v oboru.

Česká asociace právniček, z.s. letos oslaví již 18. narozeniny, a my věříme, že se nám podaří plnit primární účel spolkové činnosti, kterou je především osobní setkávání. Budeme se srdečně těšit na shledání v rámci našich akcí.

Je mi ctí Vás pozvat na následující události připravené pro rok 2022:

První akcí, na kterou se můžete těšit, je seminární den, který proběhne 12. května 2022 na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Dopolední seminář bude věnovaný tématu „AML“, k jehož představení byla přizvána ředitelka právního odboru Finančního analytického úřadu Mgr. Markéta Hlavinová. Na seminář v odpoledních hodinách volně naváže právní okénko, kdy se zaměříme na téma nejen exekucí, naším hostem bude JUDr., Ing. Martin Štika. Volně pak navážeme členskou schůzí.
A protože 14. května 2022 oslavíme 18. narozeniny, bude se tento den nést na vlně nejen vzdělávání.

Druhou velkou událostí bude již VII. ročník konference na téma „Aktuální trendy v odškodňování újmy“, která je plánována na 7. října 2022, a to rovněž na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V tomto roce plánujeme konferenci zaměřit na průřez aktuální judikaturou a již nyní se velice těšíme na další povedenou událost. Prozatím máme potvrzenou účast od přednášejících, kterými jsou doc. JUDr., Filip Melzer, Ph.D., LL.M., ústavní soudce JUDr. Jaromír Jirsa a předběžně i předseda senátu Krajského soudu v Brně JUDr. Michal Ryška.

Po dlouhé době věřím, že se nám podaří se v posledních měsících roku setkat nad skleničkou svařeného vína či čaje na vánočním setkání.

Přeji vám krásné dny, s tím, že vás budeme pravidelně informovat o aktualitách a akcích, které jsou jen a jen pro nás. Nechť nás v tomto roce provází zdraví, a hlavně zdravé srdce.

V Praze dne 16. února 2022

za výbor CWLA

Klára Kořínková