Zabýváte se problematickou odškodnění? Jste rádi on line? Byli jste na našich minulých ročnících? Zajímáte se o dění kolem Covid 19?

Pak jste zde správně.

Plánovaná konference na téma Aktuální trendy v odškodňování újmy V., dne 9. října 2020 proběhne v on line režimu. Omlouváme se všem za změny, ale musíme reagovat na vládní opatření.

Prozatím nikdo z přednášejících neodřekl svoji účast a vyzkoušíme zcela novou platformu a dimenzi, která, jak se ukazuje, bude nezbytná pro udržení vzájemné komunikace.

Časové schéma on line konference je následující:

9,00 zahájení konference

9,00 – 9,40 JUDr. Jaromír Jirsa, soudce Ústavního soudu ČR, který vystoupí s příspěvkem „Ústavní soud – aktuálně k odčinění újmy na zdraví a pozůstalých“, a nepochybně bude věnovat malý exkurz tématu Covid-19, např. rozhodnutí Pl ÚS 8/2020, kde byl zpravodajem a které se týkalo odmítnutí ústavní stížnosti směřující proti usnesení Vlády o nařízení nouzového stavu.

9,40 – 9,50 on line přestávka

9,50 – 10,30 JUDr. Michal Ryška, soudce Krajského soudu v Brně, který nás seznámí s judikaturou a příspěvek nazval: „Náhrada újmy sekundárních obětí“.

10,30 – 10,40 on line přestávka

10,40 – 11,20 JUDr. Martin Mikyska, advokát, expert na pracovní právo, který nás seznámí s aktualitami a obsáhlou novelou Zákoníku práce, který pro svůj příspěvek vybral název: „Odškodnění za újmu na zdraví v občanském a pracovním právu v měnícím se čase (srovnání, vzájemné inspirace)“.

11,20 – 11,30 on line přestávka

11,30 – 12,10 JUDr. Klára Dvořáková, advokátka, expertka na problematiku cestovního ruchu a profesní odpovědnost; autorka zákonu lex voucher, která vystoupí s příspěvkem, týkajícím se nároku zákazníků vůči cestovním kancelářím s názvem „Nároky zákazníků vůči cestovním kancelářím aneb nejen o lex voucher“.

12,10 – 12,20 on line přestávka

12,20 – 13,00 JUDr. Ondřej Dostál, Ph.D., LL.M., uznávaný expert na zdravotnické právo, kterému se povedlo uspět u Městského soudu v Praze se žalobou na nezákonnost mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví k onemocnění Covid-19, která byla jako nezákonná zrušena rozsudkem Městského soudu v Praze ze dne 23.4.2020 č.j. 14 A 41/2020, ale který nás v rámci svého vystoupení seznámí s tématem, který nazval: „Problémy s dostupností hrazené péče, léčiv a zdravotnických prostředků: prostor pro škodní odpovědnost?“

13,00 ukončení konference

Všem, kteří se přihlásili, bude zaslána výzva k účasti a bude umožněna i komunikace s přednášejícími. Všichni budete kontaktováni prostřednictvím e-mailu, který jste udali při přihlášení. Přihlášku na konferenci včetně platebních údajů naleznete na www.cwla.cz.

Ochrana zdraví je rovněž i pro nás prioritou.

Přejeme krásný víkend a těšíme se nejen na virtuální setkání.

Česká asociace právniček z.s.

Přihlašovací formulář

Pozvánka ve formátu .pdf ke stažení ZDE.

Členka – 1.000 Kč, nečlen – 1.500 Kč.

 

[fluentform id=“4″]